První kroky se zařízením Fersk Vind 2 WiFi HEPA. Instalace přenosné klimatizace

Je instalace přenosné klimatizace komplikovaná? Ne, nemusíte si s tím dělat starosti! Fersk Vind 2 WIFI HEPA můžete nainstalovat ve třech jednoduchých krocích. Jdeme na to!

Fersk
Fersk

Snadná a rychlá montáž

Na rozdíl od domácí nástěnné klimatizace (tzv. split), jejíž instalace vyžaduje osobu s příslušnými certifikovanými oprávněními, je instalace přenosné klimatizace Fersk Vind 2 WiFi HEPA jednoduchá a můžete si ji provést sami.

Volbou přenosné klimatizace Fersk Vind 2 WiFi HEPA se také vyhnete nutnosti získat povolení od správce budovy a bytového družstva, které je nutné při instalaci nástěnné klimatizace. Důvodem je, že při instalaci klimatizace split se zasahuje do fasády budovy.

Vše, co potřebujete, je součástí soupravy

Když si koupíte přenosnou klimatizaci Fersk Vind 2 WiFi HEPA , dostanete zařízení spolu s potřebným příslušenstvím:

  • těsnění na okna – k vyvedení výpustného potrubí;
  • výtlačné potrubí – pro odvod teplého vzduchu;
  • filtr HEPA AllergyProtect – na čištění vzduchu;
  • odtoková hadice – trubka pro odvod kondenzátu, např. v režimu odvlhčení;
  • dálkový ovladač – k ovládání zařízení;

Instalace přenosné klimatizace Fersk Vind 2 WiFi HEPA krok za krokem

Krok 1. Po vybalení umístěte přenosnou klimatizaci do místnosti, kde ji chcete používat. Vyberte si místo v blízkosti okna nebo balkonových dveří a zdroje napájení. 

Zajistěte, aby zařízení stálo na stabilním, rovném povrchu a nepřicházelo do přímého kontaktu s vodou. Při nastavování přenosné klimatizace dbejte na vhodné vzdálenosti od ostatních předmětů (30-50 cm).

Okenní přenosná klimatizace Fersk Vind 2

Krok 2. Připojte vypouštěcí potrubí, které je součástí soupravy, ke kruhovému vývodu vzduchu v zadní části spotřebiče. Trubku v otvoru upevníte otáčením proti směru hodinových ručiček. Připojená trubka by neměla být deformována nebo nadměrně ohnutá.

Při použití funkcí chlazení a vytápění musí být potrubí namontováno. Je skládací a měla by mít délku přibližně 30 až 150 cm. Aby se snížila spotřeba energie, doporučuje se, aby bylo potrubí co nejkratší. Proto potrubí zbytečně neprodlužujte.

Trubka pro vypouštění vzduchu Fersk Vind 2 přenosná klimatizace

Krok 3. Druhý konec potrubí by měl být vyveden ven přes těsnicí objímku namontovanou na okně. Těsnění na okno je součástí sady.

Přenosná klimatizace Fersk Vind 2 s namontovanou vypouštěcí trubkou

Způsoby instalace přenosné klimatizace

Těsnění na okna

Montáž okenního těsnění

Nejjednodušším a nejúčinnějším způsobem, jak dostat výtlačnou trubku ven, je použít okenní těsnění nebo speciální rám s plastovým sklem s otvorem. Tato metoda je neinvazivní, což je velmi důležité pro lidi, kteří si pronajímají byt nebo z jiného důvodu nemohou zasahovat do fasády budovy.

Těsnění omezuje přívod horkého vzduchu zvenčí, což přímo ovlivňuje účinnost chlazení. Těsnění okna, které je součástí sady Fersk Vind 2 WiFi HEPA, je opatřeno suchým zipem, takže se nemusíte obávat poškození rámu okna.

Otvor ve zdi

Vrtání otvoru do zdi

Invazivní metoda představuje vybourání otvoru ve zdi. K tomu však potřebujete buď profesionála, nebo správné nářadí a trochu volného času. Takové řešení není vždy možné, protože viditelně zasahuje do vzhledu budovy, a to jak zvenčí, tak zevnitř.

Otvor ve zdi navíc omezuje mobilitu přenosné klimatizace. Mimo letní sezónu by měl být otvor řádně zajištěn tak, aby se do domu nedostávala vlhkost a chlad. Takový otvor však bude dobrým řešením pro každého, kdo chce využívat funkci vytápění pomocí klimatizace Fersk Vind 2 WiFi HEPA, protože pak není třeba otevírat okno, což snižuje tepelné ztráty.

Přenosná klimatizace a připojení k ventilaci – pouze za vhodných podmínek

Naši zákazníci se často ptají na prodloužení potrubí nebo jeho připojení k ventilačnímu kanálu. Prodloužení potrubí, jak je popsáno v příručce zařízení, drasticky snižuje účinnost chlazení, protože potrubí se zahřívá a navíc zvyšuje teplotu v blízkosti přenosné klimatizace.

Připojení potrubí k větrací mřížce nebo komínu je zakázáno v případech společného větracího potrubí, např. v panelovém nebo činžovním domě. Pak by byl horký vzduch vháněn do dalších bytů, čímž by se narušilo gravitační větrání, které není povoleno a může představovat ohrožení pro ostatní obyvatele.

Například připojení výtlačné potrubí ke komínu v rodinném domě může narušit cirkulaci čerstvého vzduchu a horký vzduch z komína se může vracet do klimatizované místnosti. Nejbezpečnější je použít řešení se dvěma komíny s nezávislým tahem, které působí proti „zpětnému proudění“ teplého vzduchu.

Poradenství